fbpx

29 czerwca. Tego poranka promienie słoneczne wpadały do Anikino od samego świtu. W powietrzu unosiła się atmosfera, która zapowiadała, że to nie będzie zwykły poniedziałek. Pierwszy dzień półkolonii w Anikino zawsze jest wyjątkowy. Ekscytacja miesza się z nutą adrenaliny. Pojawia się ciekawość jak to będzie. Jak przyjmą nas dzieci. Jak spodobają im się nasze atrakcje i zabawy.
Ten i kolejne dni mijały w mgnieniu oka. Codziennie od rana do 17:00 w sali zabaw słychać było radosny gwar. Gościliśmy w naszych progach stałych bywalców i nowych gości. Mieliśmy przyjemność poznać dzieci z różnych części Europy, co nadawało naszym półkoloniom odrobine egzotyki. Dzieci integrując się z rówieśnikami mogły poznać różne języki i kultury. To było ciekawe doświadczenie zarówno dla młodszych jak i starszych.
Podczas 9 turnusów w Anikino mieliśmy okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Tworząc nasz harmonogram postawiliśmy na sprawdzone punkty na mapie małopolski, które od lat goszczą nas u siebie. Jak również przygotowaliśmy wycieczki do miejsc, w których jeszcze okazji do gościny nie było. Śmiało możemy powiedzieć, że nie było wycieczki, która nie znalazłaby swoich zwolenników.
Jednym bardziej przypadła do gustu Stadnina Koni ''Podskalany'', inni zachwycali się w Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa ''Apilandia'', ale każdy w naszych wycieczkach mógł znaleźć coś dla siebie.
Motywem przewodnim naszych półkolonii była ''Ziemia''. Podczas turnusów poruszaliśmy zagadnienia dotyczące naszej planety. Rozmawialiśmy m.in. o śmieciach, wodzie, zieleni, recyklingu czy kosmosie. Poruszając każdy temat staraliśmy się robić to w sposób holistyczny. Dodatkowo mając na względzie, że to przez zabawę dzieci uczą się najwięcej i najchętniej, staraliśmy się poprzez ciekawe zajęcia, warsztaty, gry mówić im o naszej planecie.
Podczas 45 dni kolonijnych przygotowaliśmy wiele prac plastycznych, konstruktorskich i kulinarnych. Mieliśmy mnóstwo przygód zarówno w dni deszczowe jak i słoneczne. Każdy nowy dzień był kolejną okazją do nauki, zabawy i rozwoju.
Choć te półkolonie były obarczone dodatkowym strachem o bezpieczeństwo naszych podopiecznych i pracowników śmiało możemy powiedzieć, że były udane. A co najważniejsze – bezpieczne! Jesteśmy dumni, że udało nam się przygotować półkolonie w taki sposób, aby nikt nie czuł się zagrożony. Codzienne sprzątanie i dezynfekcja Anikino przyniosło zamierzone rezultaty. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałych półkolonii, a Rodzicom i Dzieciom dziękujemy za zaufanie!
Dzięki Wam zyskaliśmy nowy wiatr w żagle i energię, którą będziemy wykorzystywać w kolejnych miesiącach. Do zobaczenia na zabawie w Anikino ;) Następne półkolonie już w lutym!


  
 
jesteśmy wyobraźnią dzieci