29 czerwca. Tego poranka promienie słoneczne wpadały do Anikino od samego świtu. W powietrzu unosiła się atmosfera, która zapowiadała, że to nie będzie zwykły poniedziałek. Pierwszy dzień półkolonii w Anikino zawsze jest wyjątkowy. Ekscytacja miesza się z nutą adrenaliny. Pojawia się ciekawość jak to będzie. Jak przyjmą nas dzieci. Jak spodobają im się nasze atrakcje i zabawy.
Ten i kolejne dni mijały w mgnieniu oka. Codziennie od rana do 17:00 w sali zabaw słychać było radosny gwar. Gościliśmy w naszych progach stałych bywalców i nowych gości. Mieliśmy przyjemność poznać dzieci z różnych części Europy, co nadawało naszym półkoloniom odrobine egzotyki. Dzieci integrując się z rówieśnikami mogły poznać różne języki i kultury. To było ciekawe doświadczenie zarówno dla młodszych jak i starszych.
Podczas 9 turnusów w Anikino mieliśmy okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Tworząc nasz harmonogram postawiliśmy na sprawdzone punkty na mapie małopolski, które od lat goszczą nas u siebie. Jak również przygotowaliśmy wycieczki do miejsc, w których jeszcze okazji do gościny nie było. Śmiało możemy powiedzieć, że nie było wycieczki, która nie znalazłaby swoich zwolenników.
Jednym bardziej przypadła do gustu Stadnina Koni ''Podskalany'', inni zachwycali się w Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa ''Apilandia'', ale każdy w naszych wycieczkach mógł znaleźć coś dla siebie.
Motywem przewodnim naszych półkolonii była ''Ziemia''. Podczas turnusów poruszaliśmy zagadnienia dotyczące naszej planety. Rozmawialiśmy m.in. o śmieciach, wodzie, zieleni, recyklingu czy kosmosie. Poruszając każdy temat staraliśmy się robić to w sposób holistyczny. Dodatkowo mając na względzie, że to przez zabawę dzieci uczą się najwięcej i najchętniej, staraliśmy się poprzez ciekawe zajęcia, warsztaty, gry mówić im o naszej planecie.
Podczas 45 dni kolonijnych przygotowaliśmy wiele prac plastycznych, konstruktorskich i kulinarnych. Mieliśmy mnóstwo przygód zarówno w dni deszczowe jak i słoneczne. Każdy nowy dzień był kolejną okazją do nauki, zabawy i rozwoju.
Choć te półkolonie były obarczone dodatkowym strachem o bezpieczeństwo naszych podopiecznych i pracowników śmiało możemy powiedzieć, że były udane. A co najważniejsze – bezpieczne! Jesteśmy dumni, że udało nam się przygotować półkolonie w taki sposób, aby nikt nie czuł się zagrożony. Codzienne sprzątanie i dezynfekcja Anikino przyniosło zamierzone rezultaty. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałych półkolonii, a Rodzicom i Dzieciom dziękujemy za zaufanie!
Dzięki Wam zyskaliśmy nowy wiatr w żagle i energię, którą będziemy wykorzystywać w kolejnych miesiącach. Do zobaczenia na zabawie w Anikino ;) Następne półkolonie już w lutym!

Początek roku był dla nas ważnym czasem podsumowań działalności. Niezwykle miła okazją do refleksji związanych z wspieraniem przez naszą firmę inicjatyw społecznych była uroczysta gala z okazji plebiscytu ZHP Chorągwi Krakowskiej „Tadek”. W ramach plebiscytu wyróżniono najlepszych instruktorów harcerskich w wielu kategoriach, a także doceniono wkład pracy Partnerów, właśnie w tej kategorii mieliśmy zaszczyt otrzymać statuetkę.  Nasza Pani Prezes odebrała statuetkę i obiecała harcerzom, że to nie koniec, a dopiero początek pięknej współpracy na rzecz szczęśliwych i rozbawionych dzieci.

 

Jest nam niezmiernie miło, że jak co roku mogliśmy razem z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie nagrodzić młodych artystów biorących udział w konkursie WIDOKÓWKA Z KRAKOWA.

Tematem prac był Kraków w ujęciu historycznym lub współczesnym. nawiązywały do najpiękniejszych urbanistycznych i przyrodniczych zakątków Krakowa, ale także postaci związanych z naszym miastem (legendarnych, historycznych, współczesnych).

Odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i rozdanie nagród, a najlepsze prace zostały wydrukowane w formie pocztówek. 

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy.

Znacie Rybkę Mini Mini i jej przyjaciół?

Ostatnio mieliśmy okazje gościć całą grupę morskich zwierzątek w Anikino.  A wszystko za sprawą wyjątkowych urodzin.

W jedną z pierwszych marcowych sobót, do Anikino przybyła Rybka, Ośmiornica i Delfin specjalnie po to by uczcić urodziny jednej z solenizantek. Przywitaliśmy radosną zgraję i poczęstowaliśmy zdrowymi przekąskami.

Rybka powiedziała, że jej wizyta jest wynikiem konkursu Mini Mini na niezapomniane urodziny. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili – tak jak my.

 

 

W październiku naszą salę zabaw spotkało wielkie wyróżnienie. Po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy tytuł Partnera Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej w kategorii Sport, Rekreacja i Wypoczynek. Jest to dla nas olbrzymi powód do dumy, cieszymy się, że staliśmy się miejscem do którego chętnie wracają najmłodsi z radością będziemy kontynuować naszą współpracę z programem. Gorąco dziękujemy wszystkim odwiedzającym naszą salę zabaw za głosy. Wszystkich posiadaczy KKR 3+ zapraszamy do zabawy za 2 złote w każdą trzecią środę miesiąca.


  
jesteśmy wyobraźnią dzieci