Miesiąc grudzień jest dla Anikino czasem wytężonej pracy, ale w chwili wolnego przychodzi czas na podsumowanie kończącego się już roku – kolejnego roku pracy Anikino.
Jest to także czas wyróżnienia nas za naszą pracę na rzecz innych. Zostaliśmy docenieni przez Miasto Kraków za współpracę w realizacji programu wspierającego rodziny wielodzietne- otrzymaliśmy statuetkę dla najlepszego partnera w kategorii sport, rekreacja i wypoczynek. Byliśmy także nominowani do Słoneczników. Pozbieraliśmy dary dla rodziny w akcji Szlachetnej Paczki a także wielokrotnie ofiarowaliśmy darmowe wejścia oraz gadżety dla laureatów w różnych konkursach szkolnych,  przedszkolnych oraz innych organizacjach działających w Krakowie. Pani Prezes Anna Pawełczyk udzieliła niedawno wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym podkreśliła ideę programu KKR 3+, opowiedziała jakie atrakcje i zniżki Anikino ma do zaproponowania rodzinom wielodzietnym, podzieliła się też własnym doświadczeniem oraz zaznaczyła jak wielką popularnością cieszy się ta inicjatywa.

 

Could not load widget with the id 125.

Turnus rozpoczęliśmy od niezwykle ważnej misji jaką było uratowanie Bestii. W tym celu uczestnicy półkolonii wzięli udział w grze, w czasie której stworzyli magiczne róże. Po południu z gliny stworzyli ożywione przedmioty, które są symbolem tego turnusu. Drugiego dnia, każdy uczestnik mógł nauczyć się jeździć konno niczym Bella, oraz wykazać się odwagą na mini tyrolce. W środę odwiedziliśmy basen, gdzie każdy miał szanse wykazać się jako pływak. Po południu wykonaliśmy mroźne róże. W czwartek największą atrakcją była wizyta na warsztatach wykonywania cukierków. Była to wspaniała zabawa! Ostatniego dnia odbyła się gra terenowa w Parku Lotników.

Pólkoloniści trafili do niezwykłej krainy, w której dzieją się rzeczy nietypowe, a władze sprawuje zła czarownica. Aby nie podróżować po tym miejscu samotnie stworzyli blaszanego drwala, aby pomógł im w podróży, oraz amulety zapewniające magiczne zdolności. Uczestnicy półkolonii wzięli udział również w treningu strachliwego lwa, gdzie uczyli się jak być sprytnym i odważnym. Drugiego dnia odwiedzili basen, oraz wzięli udział w pokazach prawdziwego iluzjonisty. Kolejną atrakcją półkolonii była wizyta w ogrodzie doświadczeń, tam magia ukryta została w doświadczeniach fizycznych. Najodważniejsi zostali również na noc w Anikino, gdzie mieli szanse poznać sekrety naszej Krainy Zabaw.

Zapraszamy do oglądania zdjęć na fb 

Wizyta w tej niezwykłej krainie rozpoczęła się od warsztatów tworzenia pacynek. Powstały niesamowite podobizny wszystkich postaci z Shreka ! Później dzieci wzięły udział w szkoleniu sportowym prowadzonym przez samego Kota w Butach. Następnego dnia odwiedziliśmy świat w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. w środę odwiedziliśmy basen i wykonaliśmy samodzielnie pod okiem Merlina wykonaliśmy miksturę. Półkoloniści świetnie bawili się w zoo, gdzie odwiedzili sponsorowanego przez Anikino strusia i wiele innych zwierzątek. Noc przeznaczona była dla najodważniejszych, którzy nie boją się ciemności. Na zakończenie nagraliśmy teledysk - pokażemy go już wkrótce i uczestnicy wzięli udział w grze.

Zobacz nasze zdjęcia na fb

Turnus 7 naszych półkolonii rozpoczęły warsztaty geologiczne oraz zawody sportowe. Dzieciom dopisują świetne humory, ww wtorek zwiedzili podziemne sale Kopalni Soli w Bochni :). Kolejny dzień uczestnicy półkolonii spędzili na basenie oraz warsztatach plastycznych. Następnie trenowali zwoje umiejętności sportowe na ściance wspinaczkowej, poznali prawdziwego podróżnika. Ostatniego dnia odbyła się gra terenowa, w czasie której wszyscy uczestnicy zeszli do wnętrza ziemi. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć na fb 


  
Teatr Groteska
jesteśmy wyobraźnią dzieci