Początek roku był dla nas ważnym czasem podsumowań działalności. Niezwykle miła okazją do refleksji związanych z wspieraniem przez naszą firmę inicjatyw społecznych była uroczysta gala z okazji plebiscytu ZHP Chorągwi Krakowskiej „Tadek”. W ramach plebiscytu wyróżniono najlepszych instruktorów harcerskich w wielu kategoriach, a także doceniono wkład pracy Partnerów, właśnie w tej kategorii mieliśmy zaszczyt otrzymać statuetkę.  Nasza Pani Prezes odebrała statuetkę i obiecała harcerzom, że to nie koniec, a dopiero początek pięknej współpracy na rzecz szczęśliwych i rozbawionych dzieci.

 

Znacie Rybkę Mini Mini i jej przyjaciół?

Ostatnio mieliśmy okazje gościć całą grupę morskich zwierzątek w Anikino.  A wszystko za sprawą wyjątkowych urodzin.

W jedną z pierwszych marcowych sobót, do Anikino przybyła Rybka, Ośmiornica i Delfin specjalnie po to by uczcić urodziny jednej z solenizantek. Przywitaliśmy radosną zgraję i poczęstowaliśmy zdrowymi przekąskami.

Rybka powiedziała, że jej wizyta jest wynikiem konkursu Mini Mini na niezapomniane urodziny. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili – tak jak my.

 

 

W październiku naszą salę zabaw spotkało wielkie wyróżnienie. Po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy tytuł Partnera Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej w kategorii Sport, Rekreacja i Wypoczynek. Jest to dla nas olbrzymi powód do dumy, cieszymy się, że staliśmy się miejscem do którego chętnie wracają najmłodsi z radością będziemy kontynuować naszą współpracę z programem. Gorąco dziękujemy wszystkim odwiedzającym naszą salę zabaw za głosy. Wszystkich posiadaczy KKR 3+ zapraszamy do zabawy za 2 złote w każdą trzecią środę miesiąca.

Jest nam niezmiernie miło, że jak co roku mogliśmy razem z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie nagrodzić młodych artystów biorących udział w konkursie WIDOKÓWKA Z KRAKOWA.

Tematem prac był Kraków w ujęciu historycznym lub współczesnym. nawiązywały do najpiękniejszych urbanistycznych i przyrodniczych zakątków Krakowa, ale także postaci związanych z naszym miastem (legendarnych, historycznych, współczesnych).

Odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i rozdanie nagród, a najlepsze prace zostały wydrukowane w formie pocztówek. 

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy.

Turnus I

Pierwszy dzień półkolonii upłynął uczestnikom na zabawach w Anikino, poszukiwaniu zabytków i budowaniu machin pływających. Drugiego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Tam zainspirowani twórczością genialnego włoskiego artysty zgłębiliśmy wiedzę na temat sztuki, techniki i fizyki. W środę mieliśmy okazje bawić się na basenie, a także wziąć udział w balu. Niestety pogoda w czwartek nie pozwoliła na rejs po Wiśle, w zamian wybraliśmy się, więc do kina na film "Uprowadzona księżniczka". Po południu zgłębiliśmy symbole ukryte w obrazach. Najodważniejsi wzięli udział w całonocnej zabawie na naszej sali zabaw.

Turnus II

Pierwszego dnia półkoloniści uczestniczyli w spotkaniu afrykańskim i brali udział w turniejach sportowych. We wtorek wybrali się na wycieczkę na fermę strusi. Trzeci dzień spędziliśmy na basenie, oraz na podchodach śladami Stasia i Nel. W ramach czwartkowej wycieczki Starsze grupy odwiedziły Muzeum przyrodnicze, a najmłodsza Papugarnie. Dzieci miały okazje obejrzeć zwierzęta, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Po powrocie nauczyli się afrykańskiego tańca, przy którym grali na własnoręcznie wykonanych grzechotkach. Na zakończenie każdy wykonał własną afrykańską maskę. Najodważniejsze dzieci brały udział w nocnych zabawach w Anikino.

Turnus III

Podczas trzeciego turnusu odwiedziliśmy zamek w Dobczycach, uczyliśmy się góralskiej gwary, Wykonaliśmy własne obwarzanki  w muzeum żywego obwarzanka. Byliśmy również na basenie, a w piątek odbyła się gra terenowa.  

Turnus IV

Rozpoczął się kolejny turnus półkolonii w Anikino. Tym razem dzieci zgłębiają tajniki sztuki walki Kung Fu, poznają alfabet chiński oraz trenują swoją siłę fizyczną, między innymi jeżdżąc konno, czy na basenie. W czwartek wybraliśmy się do kina na najnowszą część filmu "Iniemamocni", najodważniejsi wzięli też udział w nocnych zabawach w Anikino. W piątek zakończyliśmy zabawę grą terenową.

Turnus V

Kolejny tydzień półkolonii w pełni. W poniedziałek dzieci uczestniczyły w olimpiadzie i nauczyły się tworzyć kwiatki z origami. We wtorek uczestniczyli w warsztatach wykonywania przedmiotów z drewna. W środę uczestniczyli w zajęciach na basenie oraz dowiedzieli się o największych zabytkach chin. W czwartek i piątek poznawaliśmy nowe technologie w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodzie doświadczeń.

Turnus VI

Azjatycka półkolonia to zabawa dla najodważniejszych dzieci. Pierwszego dnia każdy wykonał tradycyjne sajgonki oraz wziął udział w grze śladami Azja Express. We wtorek odwiedziliśmy izbę leśną w Niepołomicach, a także nauczyliśmy się podstawowych słówek po japońsku. Środę spędziliśmy na basenie i odbywając test na najdzielniejszego Samuraja.

Turnus VII

Siódmy turnus rozpoczęliśmy od teatru cieni, zawodów sportowych oraz nauki tradycyjnego tańca indyjskiego. Drugiego dnia wybraliśmy się do rabkolandu, gdzie każdy mógł sprawdzić jak bardzo jest odważny. Popołudniu odbyły się zajęcia z językiem Hindi.W środę tradycyjnie poszliśmy na basen. W czwartek spędziliśmy czas na warsztatach filmowych oraz odbyło się wielkie święto Holi. W Piątek zakończyliśmy turnus wielką grą terenową.

Turnus VIII

Dzisiaj anikinowi kowboje i indianie odwiedzili Rogate Ranczo, na którym mogli poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Uczyli się również angielskich słówek podczas gry tematycznej na terenie Anikino. W czwartek odwiedziliśmy Wioski Świata, gdzie dowiedzieliśmy się szczegółów z życia Indian. Najdzielniejsi kowboje zostali na całą noc w Anikino. W piątek nakręciliśmy własny western, będzie można go zobaczyć już w poniedziałek na naszym fb.

Turnus IX

W tym tygodniu stworzyliśmy własne breloczki z pokemonami, nauczyliśmy się rysować mangę i pojechaliśmy do zoo, gdzie zmierzyliśmy się różnymi wyzwaniami. Po południu we wtorek poznaliśmy język japoński, a w środę pojechaliśmy basen. W czwartek odwiedziliśmy studio telewizyjne i nagraliśmy profesjonalny program, wykonaliśmy również sesję zdjęciową. W piątek odbyło się karaoke oraz gra terenowa.

Turnus X

Ostatni turnus półkolonii rozpoczęliśmy zabawami egipskimi oraz wykonali pierwsze prace archeologiczne. Drugiego dnia półkolonii odwiedziliśmy Jaskinie Nietoperzową. Zobaczyliśmy tam pozostałości po pradawnych czasach a najbardziej spostrzegawczy widzieli nawet prawdziwe nietoperze. Trzeci dzień jak zwykle spędziliśmy na basenie oraz ciekawych warsztatach. W czwartek wybraliśmy się do historylandu, najdzielniejsze dzieci wzięły również udział w nocnej zabawie. W piątek z powodu pogody wybraliśmy się do kina na film "Gdzie jesteś Krzysiu?"

Całą galerię zdjęć można zobaczyć na naszym fb


  
jesteśmy wyobraźnią dzieci