W październiku naszą salę zabaw spotkało wielkie wyróżnienie. Po raz drugi z rzędu otrzymaliśmy tytuł Partnera Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej w kategorii Sport, Rekreacja i Wypoczynek. Jest to dla nas olbrzymi powód do dumy, cieszymy się, że staliśmy się miejscem do którego chętnie wracają najmłodsi z radością będziemy kontynuować naszą współpracę z programem. Gorąco dziękujemy wszystkim odwiedzającym naszą salę zabaw za głosy. Wszystkich posiadaczy KKR 3+ zapraszamy do zabawy za 2 złote w każdą trzecią środę miesiąca.

Turnus I

Pierwszy dzień półkolonii upłynął uczestnikom na zabawach w Anikino, poszukiwaniu zabytków i budowaniu machin pływających. Drugiego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Tam zainspirowani twórczością genialnego włoskiego artysty zgłębiliśmy wiedzę na temat sztuki, techniki i fizyki. W środę mieliśmy okazje bawić się na basenie, a także wziąć udział w balu. Niestety pogoda w czwartek nie pozwoliła na rejs po Wiśle, w zamian wybraliśmy się, więc do kina na film "Uprowadzona księżniczka". Po południu zgłębiliśmy symbole ukryte w obrazach. Najodważniejsi wzięli udział w całonocnej zabawie na naszej sali zabaw.

Turnus II

Pierwszego dnia półkoloniści uczestniczyli w spotkaniu afrykańskim i brali udział w turniejach sportowych. We wtorek wybrali się na wycieczkę na fermę strusi. Trzeci dzień spędziliśmy na basenie, oraz na podchodach śladami Stasia i Nel. W ramach czwartkowej wycieczki Starsze grupy odwiedziły Muzeum przyrodnicze, a najmłodsza Papugarnie. Dzieci miały okazje obejrzeć zwierzęta, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Po powrocie nauczyli się afrykańskiego tańca, przy którym grali na własnoręcznie wykonanych grzechotkach. Na zakończenie każdy wykonał własną afrykańską maskę. Najodważniejsze dzieci brały udział w nocnych zabawach w Anikino.

Turnus III

Podczas trzeciego turnusu odwiedziliśmy zamek w Dobczycach, uczyliśmy się góralskiej gwary, Wykonaliśmy własne obwarzanki  w muzeum żywego obwarzanka. Byliśmy również na basenie, a w piątek odbyła się gra terenowa.  

Turnus IV

Rozpoczął się kolejny turnus półkolonii w Anikino. Tym razem dzieci zgłębiają tajniki sztuki walki Kung Fu, poznają alfabet chiński oraz trenują swoją siłę fizyczną, między innymi jeżdżąc konno, czy na basenie. W czwartek wybraliśmy się do kina na najnowszą część filmu "Iniemamocni", najodważniejsi wzięli też udział w nocnych zabawach w Anikino. W piątek zakończyliśmy zabawę grą terenową.

Turnus V

Kolejny tydzień półkolonii w pełni. W poniedziałek dzieci uczestniczyły w olimpiadzie i nauczyły się tworzyć kwiatki z origami. We wtorek uczestniczyli w warsztatach wykonywania przedmiotów z drewna. W środę uczestniczyli w zajęciach na basenie oraz dowiedzieli się o największych zabytkach chin. W czwartek i piątek poznawaliśmy nowe technologie w Muzeum Inżynierii Miejskiej i Ogrodzie doświadczeń.

Turnus VI

Azjatycka półkolonia to zabawa dla najodważniejszych dzieci. Pierwszego dnia każdy wykonał tradycyjne sajgonki oraz wziął udział w grze śladami Azja Express. We wtorek odwiedziliśmy izbę leśną w Niepołomicach, a także nauczyliśmy się podstawowych słówek po japońsku. Środę spędziliśmy na basenie i odbywając test na najdzielniejszego Samuraja.

Turnus VII

Siódmy turnus rozpoczęliśmy od teatru cieni, zawodów sportowych oraz nauki tradycyjnego tańca indyjskiego. Drugiego dnia wybraliśmy się do rabkolandu, gdzie każdy mógł sprawdzić jak bardzo jest odważny. Popołudniu odbyły się zajęcia z językiem Hindi.W środę tradycyjnie poszliśmy na basen. W czwartek spędziliśmy czas na warsztatach filmowych oraz odbyło się wielkie święto Holi. W Piątek zakończyliśmy turnus wielką grą terenową.

Turnus VIII

Dzisiaj anikinowi kowboje i indianie odwiedzili Rogate Ranczo, na którym mogli poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Uczyli się również angielskich słówek podczas gry tematycznej na terenie Anikino. W czwartek odwiedziliśmy Wioski Świata, gdzie dowiedzieliśmy się szczegółów z życia Indian. Najdzielniejsi kowboje zostali na całą noc w Anikino. W piątek nakręciliśmy własny western, będzie można go zobaczyć już w poniedziałek na naszym fb.

Turnus IX

W tym tygodniu stworzyliśmy własne breloczki z pokemonami, nauczyliśmy się rysować mangę i pojechaliśmy do zoo, gdzie zmierzyliśmy się różnymi wyzwaniami. Po południu we wtorek poznaliśmy język japoński, a w środę pojechaliśmy basen. W czwartek odwiedziliśmy studio telewizyjne i nagraliśmy profesjonalny program, wykonaliśmy również sesję zdjęciową. W piątek odbyło się karaoke oraz gra terenowa.

Turnus X

Ostatni turnus półkolonii rozpoczęliśmy zabawami egipskimi oraz wykonali pierwsze prace archeologiczne. Drugiego dnia półkolonii odwiedziliśmy Jaskinie Nietoperzową. Zobaczyliśmy tam pozostałości po pradawnych czasach a najbardziej spostrzegawczy widzieli nawet prawdziwe nietoperze. Trzeci dzień jak zwykle spędziliśmy na basenie oraz ciekawych warsztatach. W czwartek wybraliśmy się do historylandu, najdzielniejsze dzieci wzięły również udział w nocnej zabawie. W piątek z powodu pogody wybraliśmy się do kina na film "Gdzie jesteś Krzysiu?"

Całą galerię zdjęć można zobaczyć na naszym fb


Miesiąc grudzień jest dla Anikino czasem wytężonej pracy, ale w chwili wolnego przychodzi czas na podsumowanie kończącego się już roku – kolejnego roku pracy Anikino.
Jest to także czas wyróżnienia nas za naszą pracę na rzecz innych. Zostaliśmy docenieni przez Miasto Kraków za współpracę w realizacji programu wspierającego rodziny wielodzietne- otrzymaliśmy statuetkę dla najlepszego partnera w kategorii sport, rekreacja i wypoczynek. Byliśmy także nominowani do Słoneczników. Pozbieraliśmy dary dla rodziny w akcji Szlachetnej Paczki a także wielokrotnie ofiarowaliśmy darmowe wejścia oraz gadżety dla laureatów w różnych konkursach szkolnych,  przedszkolnych oraz innych organizacjach działających w Krakowie. Pani Prezes Anna Pawełczyk udzieliła niedawno wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym podkreśliła ideę programu KKR 3+, opowiedziała jakie atrakcje i zniżki Anikino ma do zaproponowania rodzinom wielodzietnym, podzieliła się też własnym doświadczeniem oraz zaznaczyła jak wielką popularnością cieszy się ta inicjatywa.

 

  • 21
  • 3
  • 4
  • IMG_1769
  • IMG_1771
  • frame_4_3591012133

Jak co roku w Krakowie odbywają się Juwenalia. W piątkowe południe Studenci otrzymali klucze do miasta. Wcześniej dumnie przechodząc w korowodzie na Plac Szczepański w rozmaitych strojach. Tym razem klucze otrzymała Najmilsza studentka w stroju Superwoman z naszej wypożyczalni.

Turnus rozpoczęliśmy od niezwykle ważnej misji jaką było uratowanie Bestii. W tym celu uczestnicy półkolonii wzięli udział w grze, w czasie której stworzyli magiczne róże. Po południu z gliny stworzyli ożywione przedmioty, które są symbolem tego turnusu. Drugiego dnia, każdy uczestnik mógł nauczyć się jeździć konno niczym Bella, oraz wykazać się odwagą na mini tyrolce. W środę odwiedziliśmy basen, gdzie każdy miał szanse wykazać się jako pływak. Po południu wykonaliśmy mroźne róże. W czwartek największą atrakcją była wizyta na warsztatach wykonywania cukierków. Była to wspaniała zabawa! Ostatniego dnia odbyła się gra terenowa w Parku Lotników.


  
jesteśmy wyobraźnią dzieci