fbpx

Czy Holy Wins to Polska odpowiedź na amerykańską tradycję?

Pytanie, które wiąże się z obchodami Wigilii Wszystkich Świętych stawia nas w dość trudnej sytuacji.

CO WYBRAĆ ???

Szkoły zaczynają toczyć walkę dobra ze złem, czarownice i wampiry kontra święci, których mamy naśladować aby dostrzec wartość świętości i do niej dążyć. Święto obchodzone po Bożemu. Noc Światła, takie święto będziemy obchodzić w tym roku w Krakowie.

Dlaczego dopiero teraz tworzymy własną tradycję? Kultury nawarstwiają się stopniowo. Zaczynają znikać śmieszne przebrania i hasła „cukierek albo psikus”. W hipermarketach pojawiają się stroje zakonnic lub księży. Ale z drugiej strony: czy jest to dobre, aby przebierać się za księży, siostry zakonne lub męczenników? A co jeśli nasze dziecko nie chodzi na lekcje religii i będzie wykluczone z balów Wszystkich Świętych i pochodów Holy Wins? 

Czy Halloween to naprawdę zwyczaj pogański? Jeśli dzieci mają jedyną okazję, żeby się przebrać za pająka, wampira lub szkielet i pomalować strasznie buzie - dlaczego im tego zabronić?

Mamy kilka propozycji:

-Zorganizowanie w gronie znajomych balu halloweenowego

-Udział w zabawie w Anikino!!!

Powinno się zrównoważyć te dwa bale aby wszystkie dzieci były zadowolone ! 

Nie ważne co wybierzecie - w naszej wypożyczalni znajdziecie stroje na każdą okazję: Koronowane głowy, zakonnicy, zakonnice, papież, św. Mikołaj, rycerze a także szkielety, wampiry, czarownice, nietoperze, pająki, koty i inne straszne potwory  


  
 
jesteśmy wyobraźnią dzieci